Вінстон Черчилль одружився у вересні 1908 року, і прожив у шлюбі 57 років. Вінстон Черчилль і Клементина Огілві Хозьер – ідеальна пара неідеальних людей, які все життя любили один одного. Як у них це вийшло? Чи все було так гладко?
zen.yandex.ru/media/antiquefairs
Дружина Вінстона була дуже красивою жінкою з надзвичайно розумними очима. У серпні 1908 року з Бленхеймі в храмі Артеміди 33-річний Черчилль пів години намагається зробити пропозицію Клементині. Вона терпляче чекає, дивлячись вниз на жука, який намагався перетнути просторе приміщення. У щоденнику вона запише: «Я подумала, що, якщо жук доповзе до того стику, а Вінстон так і не зробить пропозиції, значить, він і не збирається його робити».
zen.yandex.ru/media/antiquefairs
Але блискучий оратор в стосунках з дівчатами перетворювався в незграбного «Рухля і не кавалера». Хоча жука він все ж випередив.
1904 Черчилль за 4 роки до пропозиції руки та серця. Йому тут 29 років. Вінстон слідував своїм словам: «Якщо двері не відчиняються, розбіжись і штовхни. Якщо вони все одно не відкрилися, розбіжись подалі та штовхни сильніше ». Він зміг штовхнути потрібні двері та ввійти в подружнє життя.
zen.yandex.ru/media/antiquefairs
В листі до подруги Віолетта Асквит, яка колись мала роман з Черчиллем написала: «Його дружина ніколи не стане для нього нічим більшим, ніж декоративний сервант. Я не знаю, чи зуміє він довго терпіти те, що вона дурна як сова. Батька вважає, що їм обом уготована катастрофа!». Але, Віолетта помилилась. Цей союз став тріумфальною легендою.
Віолетта Асквит, дочка 52-го прем’єр-міністра Англії графа Герберта Асквіта. Дама з характером.
“Найвидатнішим досягненням мого життя було те, що я зміг переконати мою дружину вийти за мене”, – зізнавався в кінці життя Черчилль.
Красуня Клементина була розумна. Вона не намагалася поміняти щось у своєму чоловікові або в собі. Лібералка побачила щось особливе в цьому низькому (167 см), часом шепелявому і заїкаячому (з дитинства Черчилль боровся з цим дефектом), схильному до депресій чоловіка, якого газети почали вже називати «закінченим холостяком», а суфражистки «закінченою твариною». Суфражистки – це ті, хто боролись та відстоювали права жінок голосувати.
zen.yandex.ru/media/antiquefairs
В 1909 одна з суфражисток, Тереза Гарнетт напала на Вінстона з батогом. Клементина настільки сильно любила свого чоловіка, що переживала з ним усі падіння. І тимчасовий крах політичної кар’єри, і хвороби, попри це все дружина завжди вірила в Вінстона.
Одного разу Клементина навіть побила парасолею суфражистку, яка намагалась зіштовхнути Вінстона під поїзд. З цими дамами не справлялась навіть поліція, їхня ненависть до Вінстона була настільки сильною, що вони були готові вбuти його.
zen.yandex.ru/media/antiquefairs
Лідерку англійських суфражисток арештовували у 1914 році. Інших жінок поміщали у лікарні, а вони натомість оголошували голодування. Їх лікували та примусово годували через гумові шланги.
zen.yandex.ru/media/antiquefairs
У 40-х роках Черчилль став прем’єр-міністром і людиною, якого зневажали всі, тому що у нього була велика місія. Його протверезив знаменитий лист дружини, що починається зі слів: «Ти просто неможливий!».
«Якщо хто-небудь висловлює думку, ти зустрічаєш її з таким презирством, що твої співробітники зареклися висловлювати всі думки, будь вони добрими чи поганими. Я була вражена, адже я звикла, що ті, хто працює з тобою, люблять тебе. Так, ти маєш право звільнити всіх і кожного – за винятком короля, архієпископа Кентерберійського і спікера. Але цю страшну владу ти повинен поєднувати з ввічливістю, добротою та олімпійським спокоєм. » – писала Вінстону Клементина.
Таку напругу Черчилля можна зрозуміти. Нагадаємо, що в 1940 йому було 65 років. Він був блідим, працював в диявольському ритмі майже без сну і постійно пив віскі.
zen.yandex.ru/media/antiquefairs
Сер Вінстон Черчилль. Втомлений і пом’ятий. Нагадаємо, що за результатами опитування “BBC” у 2002 році він посів перше місце в списку «Сто найбільших британців в історії».
В такому стані Черчилль протистояв кабінету міністрів. Вони зламані тим, що Гітлер вже зайняв Австрію, Чехословаччину, Польщу, Норвегію і Данію.
Лорд Галіфакс був одним з найвпливовіших членів кабінету. Випускник Ітона з висоти своїх 195 см зросту витончено натякав, що добре б потоваришувати з Німеччиною. Вискочка Черчилль же, який став прем’єр-міністром всього три тижні тому, схожий, за словами витонченого Галіфакса, на «товстенького малюка, чий голос був виведений портвейном, бренді та сигарами», не зовсім чемно висловлював зворотну лорду думку.
zen.yandex.ru/media/antiquefairs
Але, щоб впливати на людей і вести їх за собою, нахабної впевненої твердості було мало. Про це і нагадувала Клементина.
Source: Блиск