Як можна знизити температуру без ліків в домашніх умовахОстаннім часом віруси атакують нас все частіше, ось і я недавно відчув себе недобре – температура стрибнула, у всьому тілі жар – неприємні відчуття. Але навіть в такій ситуації не побіг відразу до лікаря, тому що знав, чим можна збити температуру в домашніх умовах.

Можете називати це народною медициною, але це дійсно допомагає – у наших предків під рукою було те, що зазвичай готували кожен день. Не було дорогих заводів з виробництва ліків, хімічних лабораторій та інших досягнень сучасності. Отже, чим же збити температуру?

Як можна знизити температуру без ліків в домашніх умовах

Спирт – не всередину, а на місця

Знизити температуру допоможе звичайний спирт, проте споживати його треба не всередину, а дещо по-іншому. Необхідно взяти рушник або велику хустку і змочити спиртом і водою (співвідношення повинно бути один до одного).

Таким розчином можна і потрібно протирати лоб, пахви, особливо гарячі зони, тильні сторони долонь. Що найцікавіше: такий метод можна використовувати і для дорослих, і для дітей. Однак прохолодна користь від спирту може змінитися ознобом – в такому випадку будьте обережні з цим методом.

Потогінні чаї

Як ми знаємо, щоб збити температуру, потрібно добре пропотіти. Все це діє дуже просто: піт охолоджує організм природним чином – ми допомагаємо імунітету боротися з інфекцією, включаючи додатковий фактор. Але для цього не потрібно чекати ночі, накриватися ковдрами і намагатися не розкриватися – можна скористатися потогінними чаями.

Як можна знизити температуру без ліків в домашніх умовах

Щоб зробити хороший потогінний чай, потрібен окріп. Ми додаємо в нього:

  • квіти липи,
  • ромашки,
  • трохи меду.
  • Настоятися під кришкою протягом декількох хвилин – напій готовий.

Також використовуйте перевірені ягоди: в сезон завжди можна знайти малину, журавлину або смородину. Можна використовувати і морожену ягоду, у мене, наприклад, завжди є запаси на всякий випадок.

Цитрусові

Ще з рекомендацій для тих, хто хоче швидко знизити температуру – вжити побільше кислоти. Якщо ви нормально ставитеся до лимонів, то цілком можете спробувати і такий метод: з’їсти пару жовтих цитрусових цілком. Щоб було не так кисло, можна трохи додати цукру.

Як можна знизити температуру без ліків в домашніх умовах

Можна також з’їсти мандарини або апельсини, вони можуть знизити температуру на цілий градус. А ще цитрусові сильно бадьорять, тому якщо хочете вже найближчим часом бути на ногах, то скористайтеся цим методом.

Пюре з цибулею

Також є ще цілюще пюре, яке покликане знизити температуру – впевнений, що такі продукти є в кожній квартирі. Вам потрібно буде:

  • одне велике яблуко,
  • дві невеликі цибулини
  • три ложки меду.

Натерти на тертці цибулю і яблуко і змішуємо з медом – їмо по одній столовій ложці кожні три години.

Як можна знизити температуру без ліків в домашніх умовах

Ось такі є методи зняття високої температури в домашніх умовах. Якщо у вас є інші симптоми або ж температура дуже висока і довго не спадає, то краще, звичайно ж, звернутися до лікаря.

Будьте здорові!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Яндекс.Метрика