Як самостійно перевірити, чи здорове ваше серцеСерце — унікальний орган. Він ні на хвилину не припиняє своєї роботи від народження людини й до самої його смерті. Якщо ваше серце почало “барахлити”, є простий домашній спосіб перевірити, як воно працює. Для цього не знадобляться ніякі спеціальні прилади або пристосування.

Сердечно-судинні захворювання є лідером в сумному списку основних причин смертності на планеті. Це пов’язане з темпами життя, постійними стресами, які відчувають люди. Психологічний пресинг, дефіцит сну, втома, багатогодинна робота за комп’ютером і нестача фізичних навантажень шкодять серцю. Картину погіршує нездорове харчування, що містить фастфуд, жирну, гостру їжу.

Як самостійно перевірити, чи здорове ваше серце

Як перевірити здоров’я серця

Якщо ви починаєте відчувати тривожні сигнали, які посилає вам організм, і хочете переконатися, що з вашим серцем все гаразд, є простий і швидкий спосіб перевірки роботи серця.

Ви вважаєте, що регулярні стреси на роботі чи ваше сімейне життя негативно позначаються на здоров’ї, або приводом для тривог є ваш похилий вік? Ймовірно, вам варто перевірити своє серце.

Серце людини — міцний орган, якщо можна так висловитися. На нього не так просто впливати. Але найперша проблема в тому, що, при виникненні збоїв у роботі серця, останні буває важко виявити.

Показник пульсу — один з ключових параметрів. Тому почати необхідно саме з вимірювання пульсу. Цей крок одразу покаже, як працює серце.

Зручно, що для цього не знадобиться спеціальне медичне обладнання або спеціальні медичні навички, а просто ваша увага та 5 хвилин часу.

Лікарі вважають, що вимірювання частоти пульсу може навіть врятувати життя людині, тому, опанувавши цей метод, ви відчуєте себе спокійніше.

Як правило, частоту пульсу вимірюють в стані спокою, для цього потрібно просто сісти на стілець. Але саме в цьому тесті вам не обов’язково постійно бути нерухомим.

Як виміряти частоту пульсу.

Як самостійно перевірити, чи здорове ваше серце

1. Потрібно покласти руки на рівну поверхню долоні вгору, лікті одночасно трохи підняті. Зробити глибокий вдих і видих, так ви заспокоїтеся.

2. Легко натиснути на променеву вену (біля кореня великого пальця на зап’ясті між сухожиллям і кісткою) вказівним і середнім пальцями іншої руки та порахувати кількість ударів пульсу протягом однієї хвилини.

3. Це і є вимірювання пульсу. Запишіть показники.

4. Наступний етап — невелика розминка. Встати і зробити вправу «стрибки» протягом 45 секунд. А тепер ще раз виміряти частоту пульсу, але тепер в положенні стоячи. Записати показники.

5. Відпочити наступну одну хвилину і ще раз виміряти частоту пульсу в положенні сидячи протягом хвилини. Записати показники.

Після цього необхідно буде провести нескладні розрахунки.

Для цього треба додати три отриманих числа (пульс в стані спокою, безпосередньо після вправи та через хвилину після вправи) і відняти від одержаної суми число 200. Потім розділити отримане число на 10.

Підсумкові показники:

  • 1 – 5 – У людини міцне, здорове серце. Ймовірно, вона веде здоровий спосіб життя.
  • 6 -10 – Серце працює належним чином, але варто звернути увагу на його роботу, особливо, якщо підсумкове число дорівнює 10. Рекомендується вести здоровий спосіб життя: правильне харчування, помірні фізичні навантаження, достатній сон і відсутність тривог.
  • 11 – 15 – Серце «на межі». Щоб запобігти незворотній хворобі серця радимо переглянути свій спосіб життя. Включити в раціон: рибу, вівсяну кашу, ягоди, темний шоколад, горіхи, оливкову олію, червоне вино, зелений чай. Також актуальні помірні фізичні навантаження й повноцінний сон.
  • Понад 15 – Негайно записатися на прийом до кардіолога. Хоча вимірювання частоти пульсу не вважається затвердженим офіційно медичним тестом, ці дані про щось свідчать.

Норма пульсу по вікових групах у чоловіків і жінок

Частота пульсу — один з життєво важливих показників здоров’я. Він демонструє число скорочень (ударів) серця за одну хвилину. Швидкість серцебиття коливається і пов’язана з фізичною активністю, емоційними реакціями і ситуаціями, в яких перебуває людина.

Як самостійно перевірити, чи здорове ваше серце

Бережіть своє серце, адже воно протягом життя людини ні на хвилину не припиняє своєї роботи.

 

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Яндекс.Метрика